Όλα φυσιολογικά…

Μια μέρα χωρίς καμία έκπληξη.

Στο πρώτο παιχνίδι η Ουκρανία κάνοντας ένα πολύ ξεκίνημα κατάφερε να πάει στα αποδυτήρια με το σκορ ασφαλείας 2-0.

Στο δεύτερο ημίχρονο μπήκε πιο χαλαρή και καρδιοχτυπησε όταν το σκορ έγινε 2-1.

Έχοντας αμφότερες από ένα χαμένο πέναλτι δεν κατάφεραν να αλλάξουν το σκορ μέχρι τη λήξη του αγώνα.
Στο δεύτερο παιχνίδι αυτό των 19:00 το φαβορί Βέλγιο πέρασε ένα δύσκολο απόγευμα. Στάθηκε πολύ τυχερό στο πρώτο ημίχρονο καθώς δέχθηκε μόνο ένα γκολ.

Η απογοητευτική του εμφάνιση δικαιολογουσε ένα μεγαλύτερο εις βάρος του σκορ. Στο δεύτερο μισό του αγώνα μεταμορφωθηκε. Έκανε το χρέος του. Μπήκε αποφασισμένο να ανατρέψει το σκορ και παίζοντας ωραίο ποδόσφαιρο το κατάφερε και σχετικά εύκολα .
Η μέρα έκλεισε με το παιχνίδι ανάμεσα σε Ολλανδία και Αυστρία. Οι ορανιε παρουσιαστηκαν πιο σοβαροί στην άμυνα σε σχέση με το πρώτο παιχνίδι αλλά το ίδιο πιεστικοι στην επίθεση.

Και στα 90 λεπτά δεν άφησε περιθώρια αισιοδοξίας στην Αυστρία και το τελικό 2-0 τιμάει τους φιλοξενουμενους καθώς απέφυγαν έναν διασυρμό.